english   english czech   česky


 
Novinky Denní aktuality Program Pro návštěvníky Blog LFŠ O festivalu Partneři Kontakty

Hlavní pořadatel


Asociace českých filmových klubů


SpolupořadatelLFŠ podporujíNewsletter 29.7. a 30.7.

Milí přátelé filmového ráje,
přínášíme vám tipy na osmý a devátý den Letní filmové školy. Dozvíte se, co byste v pátek a v sobotu neměli minout, a s kterými významnými filmovými tvůrci se můžete setkat.
Hosté:
Apichatpong Weerasethakul bude jako host přítomen nejen na projekcích svých filmů – thajskému režisérovi bude patřit také páteční masterclass. Lekce filmu podle Apichatponga Weerasethakula začne v Redutě 2 v 17:00.

Řadu svých snímků uvede také finský režisér Aki Kaurismäki. Tisková konference s režisérem se uskuteční v pátek v 15:00 ve zkušebně Reduty. V pátek ve 20:30, před projekcí filmu Bohémský život, proběhne křest knihy Světla soumraku (sborník textů o Akim Kaurismäkim, který vydala AČFK ve spolupráci s nakladatelstvím Casablanca). Lekce filmu podle Akiho Kaurismäkiho se uskuteční v sobotu od 17:00 v kině Hvězda, kde v 19:30 proběhne i Slavnostní zakončení LFŠ 2011. V rámci ceremoniálu Kaurismäki obdrží Výroční cenu LFŠ. Ve 20:00 zde bude promítán režisérův nejnovější film Le Havre.

Odborný program:
Páteční pokračování konference Restaurování a kurátorství filmů v digitální éře bude zaměřeno na kurátorský přístup Národního filmového archivu (v Redutě 2 od 11:00) a kurátorství Rakouského filmového muzea a Slovenského filmového archivu (v Redutě od 15:00).

Programová sekce 11. září a hrozba terorismu v pátek nabídne přednášku a diskuzi Abeceda islámského terorismu a fundamentalismu v komorním sále Reduty od 14:30. Jako host vystoupí politolog Marek Čejka. Závěrečný diskuzní panel sekce 11. září a hrozba terorismu proběhne rovněž v komorním sále Reduty v sobotu ve 14:30 a bude zaměřen na otázku Můžeme vyhrát válku proti terorismu? Jako hosté vystoupí odborníci k tématu Marian Brzybohatý, Matyáš Zrno, Radana Makariusová a Zdeněk Kříž.

V sobotu v komorním sále Reduty v 11:00 povede Jaromír Blažejovský přednášku na téma Rumunský žánrový film.

Doprovodný program:
Páteční vernisáž audioinstalace Osmdesát dopisů a setkání s režisérem Václavem Kadrnkou bude probíhat v galerii Reduty od 17:00. Václav Kadrnka se spolu s herečkou Zuzanou Lapčíkovou jako host zúčastní promítání snímku Osmdesát dopisů v Redutě ve 21:00.

Na Music Stage LFŠ vystoupí v pátek ve 21:45 newyorská zpěvačka Lydia Lunch s alternativním projektem Lydia Lunchs Big Sexy Noise; v sobotu ve 21:45 vystoupí britská kapela Gallon Drunk.

V rámci Radio Wave Sessions, které se konají v Míru od 23:00, zahraje v pátek Pavel Zelinka (Dark Wave)/Tomáš Hoyer a v sobotu Tomáš Turek (Factory Radia Wave)/Jiří Špičák.


zpět   |   nahoru   |   domů


Všechna práva vyhrazena / © 2011 Asociace českých filmových klubů / realizace nextWEB / admin