english   english czech   česky


 
Novinky Denní aktuality Program Pro návštěvníky Blog LFŠ O festivalu Partneři Kontakty

Hlavní pořadatel


Asociace českých filmových klubů


SpolupořadatelLFŠ podporujíNewsletter 27.7.

Milí přátelé Filmového ráje, filmovka se dostala za polovinu. Tempo však nezvolňuje – čtěte tipy na středu, ať vám neuniknou zajímavé akce.

Zájemci mají poslední možnost navštívit 3. ročník mini_FAMU v malém sále kina Mír. V 11:00 zde proběhne Prezentace katedry dokumentární tvorby, v rámci níž vedoucí katedry Karel Vachek představí tvorbu studentů FAMU.

V komorním sále Reduty v 11:00 povede Marek Haltof, polský filmový kritik, přednášku Dvojí život Kieślowského: Filmové eseje a umělecký film v polském kontextu.

V Klubu kultury v 11:30 představí režisér Robert Sedláček svůj nejnovější film Sráči. Na LFŠ budou mít diváci možnost tento snímek vidět vůbec poprvé.

Programová sekce 11. září a hrozba terorismu nabídne v Redutě 2 ve 14:30 v rámci Respekt Forum besedu Konspirační teorie a rekonstrukce dějinných událostí ve světle 11. září 2001. O problematice budou diskutovat sociolog Oldřich Zajíc, politolog Ondřej Slačálek a redaktor časopisu Respekt Tomáš Lindner.

Na promítání snímku Václava Havla Odcházení ve Hvězdě v 17:00 budou přítomni herci Jan Budař, Josef Abrhám a producent filmu Jaroslav Bouček.

Středeční Lekci filmu povede v Redutě 2 v 17:00 Mircea Daneliuc, rumunský spisovatel, režisér, herec a dramatik.

Ve 20:30 bude ve Hvězdě promítána první česká digitálně restaurovaná filmová kopie. Markétu Lazarovou Františka Vláčila z roku 1967 uvede ředitel Národního filmového archivu Vladimír Opěla, Ivo Marák, zástupce společnosti UPP, která měla na starosti restaurování filmu, a Pavel Rejholec, který dohlížel na restaurování zvuku.

Divadelní stan DNO nabídne koncert skupiny Photolab. Začátek je oproti programu posunut z 22:00 na 21:30.

Na LFŠ Music Stage vystoupí dvě hiphopová tělesa: ve 20:30 Bonus a v 21:45 Prago Union (band).

Ve 21:00 proběhne ve stanu Cinepur večírek ke 20. narozeninám.

V rámci Večerů s Radiem Wave vystoupí v Míru ve 23:00 Blue Black (Drop Out)/Denoir.

Ve 20:00 se uskuteční ve stanu vedle Sportovní školy RWE Film Party, na které od 22:00 vystoupí DJ Adam Nedvídek. Tento taneční večer je určen účastníkům LFŠ i veřejnosti.

Těšíme se na vás!

Více informací naleznete zde.

zpět   |   nahoru   |   domů


Všechna práva vyhrazena / © 2011 Asociace českých filmových klubů / realizace nextWEB / admin