english   english czech   česky


 
Novinky Denní aktuality Program Pro návštěvníky Blog LFŠ O festivalu Partneři Kontakty

Hlavní pořadatel


Asociace českých filmových klubů


SpolupořadatelLFŠ podporujíDoprovodný program

Bohatý doprovodný program představí samostatný koncertní stage s hudebním programem každý den LFŠ. Divadelní program bude soustředěn do stanu divadla DNO, který nabídne řadu divadelních představení a performance (slam poetry). Doprovodné výstavy představí tematicky vztažené výtvarné doplnění filmových sekcí, ale také samostatné výstavy konkrétních osobností výtvarné scény. Na rok 2011 připravujeme výstavu k retrospektivě Krzysztofa Kieślowského.

CENY VSTUPNÉHO:
koncerty: akreditovaní 70,- Kč / neakreditovaní 140,- Kč
divadelní a jiná představení: akreditovaní 50,- Kč / neakreditovaní 100,- Kč
Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra: akreditovaní 190,- Kč / neakreditovaní 290,- Kč
 

Koncert Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra

koncert The No Smoking Orchestra v JeruzaléměVrcholem doprovodného programu bude koncert kapely Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra, který se uskuteční v neděli 24. 7.!

TNSO vystoupí v neděli ve 22 hodin v areálu Studentského náměstí (VŠ koleje), jedenáctičlenná kapela v čele s Doktorem a s kytaristou Emirem Kusturicou představí klasické skladby z alb Unza Unza Time nebo soundtracku k filmu Černá kočka, bílý kocour, ale hlavně zavede posluchače do krajiny balkánského šramlu. Předprodej lístků bude zahájen 5. dubna v síti Ticketportal, www.ticketportal.cz  ,ceny lístků v předprodeji jsou 290 Kč (+poplatky), 390 Kč na místě a 190 Kč pro akreditované na LFŠ.

The No Smoking Orchestra - na kytaru hraje Emir KusturicaPočátky kapely The No Smoking Orchestra sahají do raných 80. let, ve kterých vznikla punková skupina Zabranjeno Pušenje (Kouření zakázáno), která během celé dekády prodala na území bývalé Jugoslávie stovky tisíc nahrávek. V roce 1986 přichází do skupiny Emir Kusturica a v roce 1994 se jméno skupiny překládá do angličtiny, čímž vzniká současný dvojsmyslný název The No Smoking Orchestra. Skupina získává celosvětový věhlas díky hudebnímu podkresu hned několika Kusturicových filmů, především pak zběsilé balkánské grotesky Černá kočka, bílý kocour. V současnosti kapela koncertuje po celém světě a pravidelně vyprodává nejprestižnější haly a festivaly.

Více informací ke koncertu a kapele naleznete zde
 

 LFŠ Music Stage (koncertní program)

Postupně budeme zveřejňovat profily kapel a interpretů, které se postarají o koncertní doprovod programu letošní Letní filmové školy a obsadí zbrusu novou LFŠ Music Stage v areálu VŠ kolejí.Pátek 22.7.: 2 Singles + Čokovoko
Sobota 23.7.: Obří broskev + Priessnitz
Neděle 24.7.: Lesní zvěř + Emir Kusturica and The No Smoking Orchestra (SRB)
Pondělí 25.7.: Houpací koně + Swordfishtrombones
Úterý 26.7.: Ahmed má hlad + Neočekávaný dýchánek
Středa 27.7.: Bonus + Prago Union
Čtvrtek 28.7.: Květy + Už jsme doma
Pátek 29.7.: Rány těla + Lydia Lunch's Big Sexy Noise
Sobota 30.7: Fetch! + Gallon Drunk (UK)
 

Kompilace časopisu Full Moon

Čokovoko, Už jsme doma, Neočekávaný dýchánek, Priessnitz, Gallon Drunk... Přidanou hodnotou hudebního programu Letní filmové školy je jedinečná kompilace většiny kapel vystupujících v průběhu letošní Letní filmové školy. Kompilaci připravil hlavní partner doprovodného programu, hudební magazín Fullmoon. Celé album, jednotlivé skladby i obal k albu si můžete zdarma stáhnout zde
  

Divadelní stan DNO / POTRVÁ


Ve Smetanových sadech poblíž Slovácké búdy bude od prvního do posledního dne LFŠ fungovat výjimečná kulturní osvěžovna v režii divadla DNO a pražské literární a kulturní kavárny POTRVÁ.

Podrobný program naleznete zde
 

Radio Wave DJ Sessions

Radio Wave se pro letošní rok stalo hlavním mediální partnerem Letní Filmové školy a kromě živého vysílání Odpolední session z místa se zajímavými hosty festivalu se můžete těšit na bohatý doprovodný program v klubu Mír, který má Wave pod svou patronací.

Radio Wave je pestrou platformou současné nekomerční kultury. Je stanicí především pro mladě smýšlející populaci. Zajímá se o aktuální kulturní i společenské dění a nabízí podněty pro cestu vedoucí od stereotypu středního proudu.

Podrobný program mírových Wave večerů naleznete zde
 

Výstavy na LFŠ 2011

plakát Antonína Sládka k filmu Žlutá ponorkaLFŠ připravila i letos řadu výstav, navazujících na aktuální programová témata. Filmařskou dráhu jednoho z nejvýznamnějších režisérů polského původu Krzysztofa Kieślowského, od dokumentárních počátků a studia na filmové škole v Łodźi, až po jeho poslední filmy natočené ve Francii, mapuje výstava Stopy a vzpomínky v kině Hvězda. Galerie Slováckého muzea představí výběr z celoživotní tvorby svébytného malíře a grafika Antonína Sládka, autora řady plakátů ke známým filmům francouzské i americké provenience. Více informací o doprovodných výstavách naleznete zde 
 

Cinepur v Letní poloze

Filmový dvouměsíčník Cinepur jako mediální partner LFŠ letos zajišťuje i doprovodný program ve svém stanu Cinepur v Letní poloze – každý den od 21:00 začínají filmové projekce (např. výběr krátkých filmů z Týdne kritiky v Cannes či animované experimenty Víta Pancíře) a audiovizuální performance (živé kino, subverzivní přednáška o českých exploatačních filmech, interaktivní soutěž Cinestop ad.), po nichž následuje hudební zábava. Podrobný program zde

 

Panenky UNICEF - výstava a možnost pomoci

Výstava panenek UNICEF: Součástí LFŠ budeje výstava panenek UNICEF s filmovou tematikou. Autoři panenek, které jsou vystaveny v kině Hvězda během celé LFŠ, jsou dětí z ČR, které věří, že udělaly radost jiným dětem a že mohou udělat něco pro zdraví dětí z rozvojových zemí.
Adoptuj panenku a zachráníš dítě: Každým rokem se díky očkování podaří zachránit život až 3 milionům dětí. Přesto dosud téměř stejný počet dětí umírá na nemoci, kterým lze očkováním předcházet. Cílem projektu ´Adoptuj panenku a zachráníš dítě´ je získat finanční prostředky pro celosvětovou očkovací kampaň UNICEF, a to za použití symbolu, který znají všechny děti na světě - panenky. Více o projektu zde

 

zpět   |   nahoru   |   domů


Všechna práva vyhrazena / © 2011 Asociace českých filmových klubů / realizace nextWEB / admin